vSphere 6.7 ile Fault Tolerance’da Neler Değişti ?


Günümüzde artık değişen ve gelişen teknoloji sebebiyle donanımlardaki yüksek performans donanımları yöneten uygulamalarda hem ihtiyaç hem de gelişme mecburiyeti bırakıyor buna en iyi örneklerden bir tanesi de Fault Tolerance 6.7 ile gözüme çarptı. Fiziksel işlemcilerin güçlenmesi ve daha fazla çekirdek destekliyor oluşu artık sanal makinalarında daha fazla çekirdeğe sahip olmasını mümkün hale getiriyor. Bu durumda artık daha fazla çekirdeğe sahip sanal makineleri çalıştırabilmemize neden olur. 8 vCPU’lu kritik sanal makinelerin de gereksinimleri göz önünde bulundurularak VMware Fault Tolerance korumasında sanal makine başına düşen vCPU değerini 4vCPU’dan 8vCPU’ya çıkartarak bence en büyük değişikliklerden birini gerçekleştirmiş. 

Fault Tolerance 6.7 ile değişenler: 

  • Fault Tolerance protected (Enterprise Plus) sanal makine başına  8 vCPU & 128GB vRAM destekliyor. 
  • Standart lisanslama için, VM’leri 2 vCPU’larla koruma hakkına sahipsiniz. 
  •   Storage failure protection.   
  •      Depolama hatası koruması. Depolanacak bir APD (All Paths Down) olayı olması durumunda, bu durum FT korumalı VM’lerin yerine çalışmalarını tetikler. 
  • Legacy FT (Record and Replay / Single Processor FT) artık vSphere 6.7’den itibaren kullanılamaz (Eski FT VM’leri çalıştıramaz veya yönetemezsiniz). 
  • FT logging traffic için birden fazla NIC desteklenmeye devam ediyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir